LAZER- IPL İLE EPİLASYONLAZER- IPL İLE EPİLASYON

Son yılların teknolojisine katılan bayanların hizmetine sunulan dermatolojik kozmetiğin hizmetine sunulan ıpl lazer epilasyon  cihazlarıdır. Yapılan bir takım testler sonucunda kişinin problemine göre ayarlanabilen bilgisayarlı ışık tedavisidir. Kişiye göre değişik dalga boyları ışık atımları göndererek sağlanmaktadır.

Kullanıldığı alanlar ise; tüylerin yok edilmesinde, yaşlılık belirtisine bağlı olarak cilt kırışıklıklarında, varis ve damar yolları lezyonlarında, cilt lekelerinde, akne tedavisinde, tatto gibi deriye yapılan dövmelerde, gül hastalığında (rosacea), sedef hastalığı gibi başlıca hastalıkların giderilmesinde sorunsuzca uygulanmaktadır.

Hastalığın teşhis ve tedavisine uygun olarak seanslar halinde hastaya uygulanmaktadır. Tedavi edilecek bölge soğutma işlemi ile başlatılarak acı yok edici(anestezik) kremlerle desteklenerek uygulamaya başlatılır uygulama esnasında gözlerin zarar görmemesi için korumaya alınır. İşlemin bitiminde uygulama yapılan bölgeye soğutma işlemi ile seans sonlandırılır.

Kanser, gebelik, şeker hastalığı, epilepsi, kanama bozukluğu,3-4 hafta solaryum yada güneşe maruz kalan kişilere uygulanmamaktadır. Bu nedenle bu sorunla karşılaşan ve bu durumda olan kişiler bunu göz önünde bulundurmalıdır.

Günümüzde bu işlem sadece bayanların kullanımının yanı sıra erkelerinde ilgi alanına girmiş bulunmakla beraber tercih eden erkek sayısı günümüzde atış göstermektedir. Bazen tek seans ta sonuca ulaşılabilirken seans süresi ortalama 4-6 haftada bir olacak şekilde uygulanmaktadır. Epilasyona bağlı işlem sonucunda kıl köküne ulaşılarak kıl kökü yakılır. Bu sayede de bir daha çıkması engellenmiş olur. 


0 Responses to "LAZER- IPL İLE EPİLASYON"