Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenlerLazer epilasyon işleminin öncesinde olduğu gibi, sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı temel ve önemli hususlar bulunmaktadır. Zira bu hususlara dikkat edilmemesi durumunda, yapılan operasyonun tam anlamı ile istenilen sonuçlarda etki sunması sağlanamaz. Hâl böyle olunca da, lazer epilasyon sonrası ne kadar bilinçli olur iseniz, o kadar verimli sonuç alabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

1) Lazer epilasyon işleminin ardından; 2 ila 3 gün kadar bir süre içerisinde kendinizi güneşten korumaya özen gösterin ve asla solaryuma girmeyin,

2) Operasyon ardından geçen 3 ila 10 günlük süre içerisinde tüy kökleri büyüyerek dökülecektir. Dökülmemesi durumunda, eliniz ile rahatça tüyleri alıp, atabilirsiniz,

3) Operasyon ardından, işlem yapılan bölgede kimi zaman 2-3 saat; kimi zaman 1-2 gün kızarıklık söz konusu olabilir. Asla tedirgin olmayınız, doğal bir durumdur.

4) Lazer epilasyon işleminin ardından hafif ılık bir duş almanız da herhangi bir sakınca yoktur. Lakin, keseleme ya da benzeri bir müdahale yapma durumları yasaktır. Sadece, hafif bir duş konusunda izin vardır.

 

Yukarıda ki temel unsurların yanı sıra; her gün güneş mevcut iken, dışarı çıkacak olanlar; önlem amaçlı koruyucu kremler sürebilir. Ek olarak, herhangi bir durum söz konusu değildir. Temelde ki amaç, epilasyon yapılan bölgenin en az 10-15 gün kadar hassas bir biçimde korunması ve güneşten uzak tutulmasıdır. Doğabilecek acil durumlarda ise, tekrar doktorunuza başvurmanız oldukça önemlidir.

 


0 Responses to "Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler"