Lazer epilasyon nasıl yapılır 

Her şeyden önce, günümüz koşullarında sahip olduğumuz teknoloji ve imkânlar nedeni ile lazer epilasyon işleminin her geçen gün çok daha kolay, çok daha rahat bir biçimde yapıldığını söyleyebiliriz. Tabii, kendine has bazı zorlukları ve dikkat edilmesi gereken önemli hususları söz konusu. Bu konuda da, bilinçli hareket edilmesi; doğabilecek sorunları ciddi anlamda önlemektedir.

 

Lazer epilasyon yapımına başlanmadan önce, işlemin yapılacağı bölgede var olan kıllar ön temizleme işlemi ile kısaltılır, ciddi anlamda temizlenir. Akabinde, gerek hijyen gerek kıl konusunda temizlenen bölgeye özel olarak hazırlanan epilasyon öncesi jeli sürülür. Bu şekilde, temiz bir alan ve yardımcı jel sayesinde; lazer epilasyon için müsait ortam hazırlanmış olur. Sonrasında ise, lazer epilasyon cihazı ayarlanır. Bu aşama ise; ten renginize, kıl renginize göre yapılır. Yani, tel ve kıl renginize göre özel olarak lazer epilasyon cihazı ayarlanmaktadır.

 

Temizlenecek alanın uygunluğu, doğru cihazın seçilmesi ardından istenmeyen tüylerden kurtulmak istenilen bölgelerde lazer epilasyon cihazı ile tarama yapılır. Lazer epilasyon yapılacak olan bölgede ki lazer taraması; kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. Bazen, 2 ila 3 dakika bazen 1 ila 2 saat içerisinde bu tarama işlemi tamamlanmaktadır. Yani, önemli olan; lazer epilasyon yöntemi için doğrudan, ten ve kıl rengine göre bir cihazın, düzenin tercih edilmesi; o bölgenin temizlenmesidir. Bunun dışında, lazer ışınları ile işlem başlayacak, seans oranına göre istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olacaktır.

 


0 Responses to "Lazer epilasyon nasıl yapılır"