Lazer epilasyon hayatınız kolaylatırıyorLazer epilasyon, şüphesiz ki en çok kadınların tercih ettiği yöntemlerden biri olmaktadır. Malum, erkekler genelde geçici olarak çözüm getiren epilasyon yöntemlerini tercih etmektedir ve bu yöntemler belli bölgelerde uygulanmaktadır. Oysaki kadınlar için durumda çok daha farklıdır. Bu nedenle de, var olan istenmeyen tüylerin kalıcı olarak giderilmesi, en çok kadınların tercih ettiği bir yöntemlerdir.

 

Pek, bayanlar; lazer epilasyon konusunda nasıl hareket etmelidir? Nelere dikkat etmelidir? Her şeyden önce, lazer epilasyon yapılacak olan tarihten 3 ila 4 hafta kadar önce kadar herhangi bir ağda ya da epilasyon yapılmaması gerekir. Bu çok önemli bir durumdur. Ancak, var olan epilasyon yapılacak bölgede ki kılların kısalması sağlanabilir. Bunun dışında, doğrudan bir kesin ve köklere nüfuz edecek bir çalışma 3-4 hafta kadar önce asla yapılmamalıdır. Eğer, lazer epilasyon yüz bölgesinde yapılacak ise, bu bölgede ki uzun kıllar makas yardımı ile cilt bölgesinde ise; jilet yardımı ile alınabilir. Bu durum, lazer epilasyon için en önemli durumlardan biri olmaktadır.

 
Lazer epilasyon için belirlenen tarihten 2 hafta kadar önce; herhangi bir solaryum olayı yaşanmamalı, güneşte uzun süre kalınmamalı, bu konulara dikkat edilmelidir. Bayanlar, bu şekilde dikkatli ve bilinçli bir biçimde hareket ederek; kol, bacak, koltukaltı, genital bölge ve göbek, yüz, bikini bölgeleri gibi kısımlara çok rahat bir biçimde lazer epilasyon yaptırabilir; istenmeyen tüyleri o bölgelerden temizletebilir


0 Responses to "Lazer epilasyon hayatınız kolaylatırıyor"