İğneli epilasyonEpilasyon yöntemleri arasında geçmişi oldukça eskilere dayanan en eski epilasyon yöntemidir. Tarihsel süreçte bakıldığı zaman, imkânların kısıtlığı olduğu zamanlarda dahi, insanların istenmeyen tüylerden arınmak için tercih ettiği bir yöntem olduğu görülmektedir. Nitekim günümüz içerisinde çok daha gelişmiş ve eklemeler yapılmış bir şekilde halen daha geçerliliğini korumakta olan, birçok kişi tarafından tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biridir. 100 yılı aşkın süredir var olma süreci, halen daha devam etmektedir.

 

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Epilasyon konusunda ki en eski yöntem olan iğneli epilasyon, temelde bir iğne aracılığı ile var olan kıl köküne doğru elektrik akımı verilmesi amacını gütmektedir. Verilecek olan bu akım ile kıl kökünün yakılması amaçlanır. Bu sayede, yanan kıl kötü tekrar bir düzelme ve istenmeyen tüy oluşumu sağlayamayacaktır. İğne ile verilen elektrik akımı sonucunda yanan kıl ise, bir cımbız yardımı ile olduğu yerden alınır. Bu sayede, kıl kökünden yakılmış, cımbız ile dışarı çıkarılmış olur.

 

Diğer epilasyon yöntemlerine göre her ne kadar kalıcı bir seçenek gibi görünse de, oldukça ağrılı ve uzun süreli bir yöntemdir. Malum, her kıl için bir iğneleme ve akabinde elektrik akımı verilmesi söz konusudur. Özellikle vakit konusunda ciddi sıkıntılar yaşatmaktadır. Zira bu işlemi yapacak olan kişininde ciddi anlamda uzman ve tecrübeli biri olması çok mühimdir. Seanslar, başlangıç döneminde dahi; 1 ila 2 hafta kadar sürmektedir. Tabii, var olan kıl yoğunluğuna göre seans sürelerinde değişiklik söz konusu olmaktadır.


1 Responses to "İğneli epilasyon"
Deniz dedi ki...

Epidermis Polikliniği 1994’te İzmir-Karşıyaka’da kurulmuş olup başta lazer epilasyon olmak üzere cilt bakımı,cilt lekeleri tedavileri,saç ekimi,kılcal damar tedavisi,kalıcı makyaj gibi birçok güzellik uygulamasını en uygun fiyatlarla ve uzman ekibiyle profosyonelce gerçekleştirmektedir.Uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://www.epidermis.com.tr/ lazer epilasyon cilt bakımı,saç ekimi,epidermis lazer epilasyon,iğneli lazer epilasyon,nd yağ lazer,diyot lazer epilasyon,lazer yaptırmak,lazer zararlı mı,profpsyonel lazer epilasyon,kıl dönmesi ve batık çözümler,sivilce tedavisi,leke tedavileri,kalıcı makyaj,kaş kontürü,izmir lazer epilasyon,lazer epilasyon izmir,bölgesel incelme,terleme tedavisi,göz çevresi tedavileri,kılcal damar tedavisi,erkeklerde lazer epilasyon izmir


14 Kasım 2018 05:28