İĞNELİ EPİLASYONİĞNELİ EPİLASYON

                Tüy köklerini tamamen yok etmeye yönelik bir işlem olan epilasyonun ilk icat edilen yöntemi iğneli epilasyondur. Tarihi yüz yıldan daha geriye dayanır ve uygulaması hala oldukça zor ve artık rağbet görmemektedir.

                İğneli epilasyon, vücudun belli bir bölgesindeki kıllanmayı yok etmek konusunda başarı sağlanmış ilk örnektir. Bu yüzden çok önemlidir. Belli bir bölgedeki tüy köklerine ulaşacak bir iğne aracılığıyla, kök hücreye gönderilen bir elektrik akımıdır. Bu elektrik akımı direkt kök hücreyi yok etmek hedeflenerek gönderilir.
                Bu yöntemin hata payı oldukça yüksektir. Kök hücre tutturulamazsa işlem başarısızlık sonuç verir. Bu işlem, diğer epilasyon yöntemleri arasında en acı verici olanıdır ve yan etkileri gözle görülebilir. Tedavinin uygulandığı bölgede belli bir süre kalıcı izler oluşur. Eğer ki bu işlem işinin ehli diyebileceğiniz insanlar tarafında yapılmaz ise cilt rahatsızlıklarını beraber getirebilir. Profesyonel etkinliğin kullanması, iğneli epilasyon işleminin hem başarılı olması hem de yan etkilerin en aza indirilmesi için gereklidir. Kısaca, profesyonel kimseler dışında uygulanması tehlikeli bir yöntemdir.

                Son derece acılı bir işlem olan iğneli epilasyon, son dönemlerde teknolojinin de yardımıyla daha çekilir bir hale gelmiştir. Özellikle uyuşturucu kremlerin kullanılmaya başlanması ile tedavi uygulanan bölgede uyuşukluk sağlanmakta ve işlem ondan sonra yapılmaktadır. Sürülen krem acı oranını yüzde yetmiş gibi bir yüzdeyle azaltabilmektedir.

                İğneli epilasyon, lazer epilasyon gibi daha güncel ve teknolojik işlemlerin yanında artık pek rağbet görmese de cebe en uygun kalıcı epilasyon metodudur.


0 Responses to "İĞNELİ EPİLASYON"