Epilasyon yöntemleriİnsanların, istenmeyen tüylerden arınmak için kullandığı yöntemlerin tümüne epilasyon adı verilmektedir. Lakin epilasyon konusu; kendi arasında girişte de dediğimiz gibi, farklı yöntemlere ayrılmaktadır. Yani, epilasyon yapmak, istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok farklı yöntemi bulabilirsiniz. Dilerseniz, epilasyon konusunda ki yöntemleri biraz ele alalım.

 

Öncelikle, epilasyon konusunda ki yöntemleri; iki temel başlık altında ele alabiliriz. Bunlar, geçici olarak sizlere yardımcı olan epilasyon yöntemleri ve modern olarak kalıcı, uzun vadeli etki sunan epilasyon yöntemleri olmaktadır. Bu yöntemler arasından, klasik olan yöntemler yıllardır kullanılan ve herkes tarafından bilinen yöntemler olmakta idi. Lakin gelişen teknoloji ve yaşamın getirileri; modern yöntemlerin daha sık tercih edilmesine neden olmuştur.

 

Geçici Olarak Etkili Olan Epilasyon Yöntemleri

 

1) Cımbız kullanarak istenmeyen tüylerin alınması,

2) Ağda yöntemi,

3) İplik yardımı ile istenmeyen tüylerin alınması,

4) Epilatör aletleri ile alınması,

5) Tıraş yöntemi ve tüy dökücü kremler,

 

Modern Yaşamın Getirisi Olan Epilasyon Yöntemleri

 

1) En sık tercih edilen lazer ile yapılan epilasyon yöntemi; yani, lazer epilasyon,

2) Işık kullanımı ile yapılan epilasyon,

3) Pek fazla uzmanların tercih etmediği iğneli epilasyon,

4) Epilasyon konusunda ki kombine yöntemler,

 

Gördüğünüz gibi, epilasyon konusunda birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Lakin geçmişten bugüne cımbız ve tıraş ile birlikte iplik en çok bilinen, uygulanan yöntem idi. Günümüzde ise, halen daha geçerliliğini koruyan bu yöntemlere, lazer epilasyon seçeneği eklenmiş durumda ve çok daha etkili bir epilasyon seçeneği olmaktadır.


0 Responses to "Epilasyon yöntemleri"