Epilasyon ve erkekler 

Her ne kadar, lazer epilasyon; kadınlar tarafından en çok tercih edilen bir epilasyon yöntemi olsa da, erkeklerin kadınlara oran ile kalıcı olarak kurtulmak istediği tüy bölgeleri olabildiğince az olsa da, özellikle modern şehirlerde ki bakımlı erkek anlayışının ve sayısının bir hayli artması, lazer epilasyon konusunu erkeklerin de tercih etmesine neden olmuş durumdadır.

 

Kadınlar için yapılan lazer epilasyon ile erkekler için yapılan lazer epilasyon arasında herhangi bir farklılık yoktur. Düzen, kurallar, dikkat edilmesi gerekenler ya da kullanılan cihaz seçenekleri temelde aynıdır. Tek fark, erkeklerin kıl köklerinin kadınlara göre çok daha kalın olması ve bu nedenle daha rahat bir biçimde müdahaleye uygun olmasıdır. Bunun dışında, net bir farklılık söz konusu değildir ve erkekler için de aynı düzen içerisinde lazer epilasyon uygulanmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması, erkekler için; sakal bölgelerinde, ense ve boyun kısımlarında, kulak ve koltukaltı bölgelerinde, sırt ve omuz bölgelerinde ya da göğüs ve bacak gibi kısımlarda yapılması mümkün olan bir epilasyon yöntemidir.

 

Genellikle sırt konusunda çok aşırı kıllanma söz konusu olan erkekler için uygun olan ve tercih edilen bu yöntem, yüz bölgesinde ki kıllar içinde tercih edilir bir hâl almıştır. Ayrıca, seans süreleri de; erkekler de ki hangi bölgede lazer epilasyon yapıldığına göre değişir ve bu konuda 5 ila 50 dakika gibi bir süreç içerisin de seansların tamamlanması sağlanmaktadır.


0 Responses to "Epilasyon ve erkekler"