Dijital Spektrofotometre CihazıDijital Spektrofotometre Cihazı

Lazerle kıl köklerinin yakılması işlemine denmektedir. Aslında bu işlem kesin kalıcı sonuçlar elde etmek için yapılır. Lazer uygulamasında iğne kıl köküne inerek uygun doz verilmesi ile kıl sorununu bitirir. Dijital spektrofotometre cihazının amacı:

Vücudundaki tüylerden rahatsız olan ya da sağlık sebeplerinden dolayı hormonlara bağlantılı olarak boyun yüz bölgesinde çıkan tüyler içinde uygulanabilir. Saniyenin onda biri kadar az bir sürede kıl köküne gönderilen lazer ışığı uygulaması ile kıl kökü tahrip edilebilir. Epilasyon uygulamasına göre daha hijyenik olup cilt yüzeyine hiçbir teması yoktur.

Bu işlemi uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü bu cihazın doz ayarlaması uzman kişiler tarafından bile dikkat gerektiren hassas bir cihazdır. Bu cihazın doğru kullanılmasındaki amaç vücuttaki kıl köküne inerek bir daha kılın çıkmasını bitirmektir. Her lazer operasyonundan öncesi ve sonrası cilt izlenmeli ve dijital spektrofotometre cihazı alerji, yanık gibi geri dönüşü mümkün olmayan hasarlar bırakmaması için uygun doz uygulaması yapılmalıdır.

Kandaki hemoglobin ve ciltteki melanin ve cilt ışığının yansıması dijital spektrofometre cihazı ile değerlendirilip doz ona göre uygulanmalıdır. Lazerepilasyon için seçtiğiniz cihazın dijital spektrofotometre cihazı olup olmadığını araştırmalısınız. Dijital spektrofotometre cihazı iğneli epilasyon işlemi ile karıştırılmamalıdır. Dijital spektrofotometre cihazı bir lazer uygulamasıdır. Bu cihazın yanlış kullanılması halinde ciltte telafi olmayan yanıklar meydana gelecektir.


0 Responses to "Dijital Spektrofotometre Cihazı"